Психологічна служба Ольгинської ЗОШ І-ІІІ ступенів у своїй діяльності керується наступними документами: Конституція України; Конвенція ООН про права дитини; Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»; Етичний кодекс психолога; Положення про психологічну службу системи освіти України; Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх ті інших навчальних закладів системи середньої освіти; лист Міністерства освіти і науки України «Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України»; лист Міністерства освіти і науки України «Про тривалість робочого тижня практичного психолога (соціального педагога)», іншими нормативними і методичними матеріалами, які охоплюють питання роботи психологічної служби.
Виходячи з проблеми школи, практичний психолог буде працювати над проблемою: «Забезпечення оптимального середовища для успішного розвитку особистості дитини в умовах використання інформаційно-комунікаційних технологій».
Основні завдання психологічної служби:
1. Здійснення психологічного супроводу всіх учасників навчально – виховного процесу.
2. Дослідження мікроклімату у класних колективах, структурі взаємовідносин.
3. Виявлення причин труднощів у шкільній адаптації учнів 1-го і 5-го класів, та на цій основі побудова відповідної корекційної і розвивальної роботи з дітьми.
4. Виявлення та розвиток індивідуальних особливостей учнів.
5. Полегшення процесу пристосування учнів до навчання у початковій та середній школі шляхом використання різних методів психологічної роботи.
6. Допомога в професійному самовизначенні підлітків та подальшому працевлаштуванні.
7. Підвищення психологічної культури учасників навчально-виховного процесу.
8. Перетворення дитини на активного учасника суспільного й культурного життя.
9. Профілактика негативних явищ та проявів у шкільному середовищі.
Практичний психолог підвищує свій професійний рівень. Планується поповнення методичної бази. Особлива увага буде приділятись підвищенню рівня шкільної мотивації учнів; формуванню здорового способу життя; профілактиці насилля, жорстокості, суїцидальної поведінки серед неповнолітніх; роботі з ВПО; виявленню нових талантів та обдаровань.